Световноизвестната пиеса „Малки красиви неща“ ще бъде представена в Русе в зала Канев център на 26 май от 19.00 часа
Актьорите Владимир Михайлов, Бойко Кръстанов, Маргита Гошева и Каталин Старейшинска, под режисурата на младата Кристина Беломорска ("Предназначено за събаряне", "Морфин", "Слугините"), представят 14 документални истории, събрани в текста по едноименния бестселъров роман на Шерил Стрейд, адаптиран за сцена от Ния Вардалос („Моята голяма гръцка сватба“).
‼️Топ билет 24.00 лв. онлайн от ePortal.BG от линка - https://tinyurl.com/yc2kt8kp
‼️Един билет за двама с цена 35.00 лв. в сектор Б и Д само от каса Канев център в Русенски университет☎️0889 693298
Вдъхновена от превърналата се във феномен анонимна онлайн рубрика за съвети Dear Sugar, пиесата „Малки красиви неща“ ни въвежда в реалните истории на хора, изправени пред различни житейски трудности и търсещи съвети от Шугар – загадъчен и мъдър глас, който през своите лични истории дава надежда и сила.
Анонимният глас успява да отговори на десетки въпроси, свързани с любовта, загубата, страха, смъртта и смисъла на живота. Само един въпрос остава без отговор: кой в действителност е Шугар?...
Спектакълът „Малки красиви неща“ ни отвежда в онази загадъчна вечер, изпълнена с много искреност, хумор и изненади, в която Шугар организира специално представление-игра, за да свали маската на анонимността и да даде единственото нещо, което всички вече искат – своето истинско име.
Защо е толкова трудно да говорим за онези неща, от които ни боли и от които ни е страх? Защо не можем да споделим чувствата си? Защо не успяваме да видим себе си така, както ни виждат онези, които ни обичат, и защо не можем да продължим напред, когато сме загубили най-важното в живота си? Това са само част от въпросите, които представлението задава и на които Шугар може би ще даде отговори. Какви са те – първите зрители ще разберат през ноември.
Преводът на пиесата е на Радослав Петкашев. Сценографията и костюмите за постановката са поверени на Михаела Добрева, композитор на спектакъла е Давид Кокончев, а плакатът е дело на Теодора Симова.